PROFİL | Şirket Profili


Öznak Geri Dönüşüm ticari faaliyetine 1951 yılında hurda malzeme alım-satım, haddecilik ve metal demontaj alanlarında başladı. Bu faaliyetleri sektörlerin lokomotifi sayılan firmalarla işbirliği yaparak güçlü bir yapıyla gelişen teknolojik yenilikleri de takip ederek günümüze kadar taşıdı.

Firmamızın çevre teknolojileri, yeni çıkan yönetmelikler ve AB Çevre Mevzuatlarına Uyum Yasaları Gereği ülkemizdede gelişen çevre bilincini takiben sektördeki faaliyetlerine çevre yönünde devam etmiş ve ilgili yönetmeliklerde bahsedilen proses ve geri kazanım modellerini hayata geçirerek ilinde ve ülkesinde ilkler arasında yerini almıştır.

2004 yılında yayınlanan Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği`nin uygulamalarının yürütülmesi amacıyla ÖZNAK GERİ DÖNÜŞÜM LTD. ŞTİ. adı ile Çevre ve Orman Bakanlığı`ndan 2005 yılında T.A.T Lisansını almış ve ilinde ilk ambalaj atığı toplama-ayırma faaliyetinin eğitimciliğini ve yürütücülüğünü yapmıştır. Geri dönüşüm-kazanım teknoloji ve gelişmelerini takip eden firmamız yine 2008 yılında Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereğince bulunması gereken geri kazanım makina ve ekipmanlarını alarak yine çevre hassasiyetini göstererek Kimyasal Arıtma Tesisi kurmuş Tehlikeli Atık Geri Kazanım Lisansını alarak sektörde yerini almıştır.

2009 yılında Marka Tescili, ISO 14001:2004, ISO 9001:2008 ve OHSAS 18001 Kalite Belgelerinin alarak Öznak Geri Dönüşüm Ltd. Şti. sektöründe güvenilir ve kurumsal bir şirket haline gelmiştir.

Firmamızın 2010 yılından itibaren değişen ve gelişen mevzuat ve teknolojilere uyum sağlayarak kapsam genişletme çalışmalarına başlamış ve bünyesini 22.2.2011 tarihinde Tehlikeli Atık, Tehlikesiz Atık, Ambalaj Atığı Geri Kazanımı, Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma, ÖTA Geçiçi Depolama, Elektrikli ve Elektronik Eşyaların toplam ve sınıflandırılması ile PCB Arındırma faaliyetlerinin de lisansını alarak sektördeki öncülüğünü ve başarısını kanıtlamıştır.


ÖZNAK GERİ DÖNÜŞÜM | © Copyright 2015